Ashwagandha - Magiczna roślina z dalekich Indii
Ashwagandha - Magiczna roślina z dalekich Indii 0

Ashwagandha to wiecznie zielony krzew, który rośnie w Indiach, na Bliskim Wschodzie i w niektórych częściach Afryki. Od wielu lat jej korzyści są absolutną podstawą starożytnej medycyny indyjskiej - ajurwedy. Stosowana była już niedługo po wynalezieniu pisma - około 3000 lat temu, gdzie miała szerokie zastosowanie w postaci zwiększenia koncentracji czy poziomu energii, a także łagodzenia stresu.

 

 

czytaj całość »
Cudowne drzewo - Moringa.
Cudowne drzewo - Moringa. 0

Moringa nazywana „drzewem długowieczności” pochodzi z północno-zachodnich Indii i Pakistanu. W Polsce zaledwie od niedawna nabiera popularności i jest coraz chętniej wykorzystywana w profilaktyce naturalnej a w medycynie starożytnej znajduje swoje zastosowanie od ponad 4 000 lat. Ze względu na ponad 90 składników odżywczych, w tym 40 silnych przeciwutleniaczy i  8 niezbędnych aminokwasów, bogactwo flawonoidów i doskonałe źródło białka, witamin, minerałów, beta-karotenu i związków fenolowych w 2014 r. została uznana za jedną ze 100 najzdrowszych produktów przez Magazyn “EarSmarter”.

 

czytaj całość »
Pielęgnacyjna rutyna dla tłustej skóry według SPA Ceylon.
Pielęgnacyjna rutyna dla tłustej skóry według SPA Ceylon. 0

Czy Twoim problemem jest tłusta skóra? Problemy pielęgnacyjne skóry od tłustej po przesuszoną to idealne miejsce na rozwój trądziku. Duża część z nas przechodzi ten etap w ciągu swojego życia. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie zidentyfikować przyczyny powyższej choroby skóry, możemy również nie być w stanie rozwiązać problemu czy dotrzeć do jego źródła. W Spa Ceylon staramy się tworzyć formuły, które wychodzą naprzeciw potrzebom skóry oraz w naturalny sposób docierają do źródła jej problemu.

 

czytaj całość »
Drzewo Neem inaczej Miodla Indyjska czyli oleisty złoty gral
Drzewo Neem inaczej Miodla Indyjska czyli oleisty złoty gral 0

Pozyskiwany z owoców miodli indyjskiej olej stanowi jeden z klasyków hinduskiej pielęgnacji. Roślina ta jest uznawana w Ajurwedzie za zioło zdolne do leczenia wszelkich chorób. Według nauk Ajurwedy neem jest popularnym ziołem leczniczym będącym częścią tradycyjnych lekarstw sprzed prawie 5000 lat. Drzewo neem, znane również jako Azadirachta Indica w języku angielskim lub „Neemba” w sanskrycie. O ile cudowne właściwości neem nie znalazły jeszcze naukowego potwierdzenia, o tyle prawdą jest, że to azjatyckie drzewo od korzeni aż po końce gałęzi stanowi popularny surowiec leczniczy. Pozyskiwany z jego owoców olej to niezbędnik w naturalnej pielęgnacji cery dojrzałej, skłonnej do trądziku, a także delikatnych, wysoko-porowatych włosów. Potrafi on nawet złagodzić objawy atopowego zapalenia skóry. To jednak jeszcze nie wszystkie jego właściwości. Jakie jeszcze właściwości niesie ze sobą ta niezwykła roślina? 

czytaj całość »
Jesienna Dinacharya: Ajurwedyjska rutyna na jesień
Jesienna Dinacharya: Ajurwedyjska rutyna na jesień 0

Powoli nadchodzi piękna, kolorowa jesień a wraz z nią zmiana w otaczającym środowisku. Każda pora roku następuje wraz z procesem dla naszego ciała, naszej dynamiki i naszego umysłu. Warto przyglądać się tym procesom aby uważnie dostosować się do następującego czasu z czułą troską o swoje zdrowie i samopoczucie. Rzućmy okiem na to, co Ajurweda zaleca jako codzienną rutynę na nadchodzący, jesienny sezon.

czytaj całość »
100 naturalnych ajrwedyjskich porad kosmetycznych: pielęgnacja skóry, włosów oraz całego ciała i otaczającej go energii
100 naturalnych ajrwedyjskich porad kosmetycznych: pielęgnacja skóry, włosów oraz całego ciała i otaczającej go energii 0

W tym artykule przedstawiamy 100 naturalnych oraz tradycyjnych ajurwedyjskich wskazówek dotyczących urody, które można wykorzystać do wzbogacenia praktyki samoopieki a także by wprowadzić dodatkowe piękno do codziennych i sezonowych czynności.

 

Ajurweda - nauka o życiu - zwana również sztuką życia. Jedną z jej wielu zalet jest jej zdolność do wydobywania wrodzonego piękna, a także podkreślania uzdrawiającego potencjału piękna w ciele, w życiu, całym otoczeniu i istnieniu Świata.

czytaj całość »
Ylang-ylang kwiat wszystkich kwiatów
Ylang-ylang kwiat wszystkich kwiatów 0

Ylang-Ylang, inaczej Jagodlin wonny (Cananga odorata), nazywany „kwiatem wszystkich kwiatów”, to drzewo pochodzące z Madagaskaru, które bardzo szybko rozprzestrzeniło się w Indiach, na Jawie, Filipinach, Ameryce Środkowej i północnej Ameryce Południowej. Jego esencja pozyskiwana z kwiatu znajduje swoje zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym i kosmetycznym, ze względu na swój bardzo słodki i przyjemny zapach. 

 

czytaj całość »
Nidra: 6 rodzajów snu oraz sposoby na lepszy sen
Nidra: 6 rodzajów snu oraz sposoby na lepszy sen 1

Sen to naturalnie występujący stan umysłu i ciała, który jest ważnym procesem biologicznym oraz wymogiem dla organizmu, podobnie jak pożywienie, woda i powietrze. Podczas snu nasz organizm regeneruje się po wyczerpaniu, które występuje w ciągu całego dnia. W trakcie snu nasze ciało wchodzi w stan anaboliczny - konstruktywny mechanizm, który przywraca podstawowe funkcje organizmu, takie jak na przykład odporność. Wraz z układem nerwowym, układ kostny i układ mięśniowy również regenerują się w czasie snu, co powoduje, że sen jest niezbędny do przeżycia. 

czytaj całość »
Magiczne właściwości olejku z drzewa herbacianego
Magiczne właściwości olejku z drzewa herbacianego 0

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego historią sięga czasów tubylczych jeszcze w Australii. Aborygeni od tysiącleci wykorzystywali zdrowotne właściwości drzewa herbacianego “Melaleuca Alternifolia”. Oprócz wykorzystania doustnego, które łagodził stany zapalne gardła i przeziębienia, stosowali liście na rany oraz różne schorzenia skóry.

czytaj całość »
Piękne usta przez cały rok
Piękne usta przez cały rok 0

Wraz ze zmianami pór roku zmniejsza się wilgoć w powietrzu, co powoduje, że nasza skóra musi adaptować się do nowych warunków, wymagając dodatkowej opieki i troski. Nasze usta mają cieńszą warstwę skóry w porównaniu z resztą ciała i łatwiej tracą wilgoć. Dlatego naturalne i ajurwedyczne produkty do pielęgnacji ust skupiają swoją uwagę na to by dostarczyć tej części ciała możliwie jak najlepsze odżywienie uwzględniając jej potrzeby na każdy sezon i towarzyszące mu warunki. 

czytaj całość »
Szczypta zdrowia: cynamon
Szczypta zdrowia: cynamon 0

Cynamon jest najstarszą przyprawą otrzymywaną z kory cynamonowca (Cinnamomum) z rodziny wawrzynowatych. Ma słodki smak i przyjemny korzenny zapach. W starożytności uważany był za pokarm bogów ze względu na swój „boski kolor”. Obecnie na Malajach i w Indonezji nazywany jest „słodkim drzewem”.  W starożytności cynamon był cenniejszy niż złoto, ze względu na swój cudowny aromat wypełniający pomieszczenia oraz dzięki dobroczynnym olejkiem znajdującym się w jego korze. 

czytaj całość »
Ajurwedyjskie sposoby na zadbane stopy
Ajurwedyjskie sposoby na zadbane stopy 0

Twoje stopy niosą Cię przez całe życie. Dlatego dbanie o stopy jest niezwykle ważne i jednocześnie często zaniedbywane. Według Vagbhaty, autora klasycznego ajurwedyjskiego tekstu Ashtanga Hridayam, ludzkie ciało jest drzewem do góry nogami, którego korzenie znajdują się u góry, a gałęzie są skierowane w dół. Stopy, więc są gałęziami, które utrzymują nas w kontakcie z naturą i ziemią Matką.

 

Stopy są ważnym Karmendriyą, czyli organem działania, a ich związek ze zdrowiem oczu jest szczegółowo opisany w Ashtanga Hridayam, jednym z głównych źródeł wiedzy o nauce życia -Ajurwedzie. To pokazuje, że należy dbać o swoje stopy, ponieważ stopy nie tylko niosą nas przez życie ale również mają korzyści dla układu nerwowego i całego ciała.

czytaj całość »
Ajurweda w codziennej pielęgnacji skóry. Jak wykorzystać mądrość Wschodu?
Ajurweda w codziennej pielęgnacji skóry. Jak wykorzystać mądrość Wschodu? 0

Na zachodzie Ajurweda pozyskuje coraz większe zainteresowanie, dlatego też warto jest przyjrzeć się dokładnie w jaki sposób możemy wykorzystać tę pradawną “naukę o życiu”, rozwijaną od 5-ciu tysięcy lat, w naszej codziennej pielęgnacji skóry twarzy.

Na początek warto jest się przyjrzeć, która energia – zwana doszą – dominuje w naszym ciele, tak aby móc jak najlepiej dopasować pielęgnację do naszego typu skóry.  Ajurweda zaznacza cztery najważniejsze etapy pięknej i zdrowej cery, są nimi: oczyszczanie, tonizowanie, odżywianie i nawilżanie. 

czytaj całość »
Lawenda aromatyczna uzdrowicielka
Lawenda aromatyczna uzdrowicielka 0

Lawenda (Lavandula angustifolia) to krzew z śródziemnomorskich krajów Europy i Afryki. Jej nazwa, wywodzi się od łacińskiego „lavandula”, która oznacza „myć się” i do tego celu była stosowana już w starożytności. Pierwsze wzmianki pochodzą z 65 roku n.e., kiedy to woda w łaźniach była perfumowana kwiatem lawendy. Ponadto gałązki lawendy wykorzystywano jako kadzidła i lekarstwo na choroby zakaźne np. dżumę. W XVI wieku używano jej do leczenia paraliżów, chorób nerwowych oraz przeziębień, a w czasie I wojny światowej olejem z lawendy opatrywano rany żołnierzom.

czytaj całość »
Poznaj tajemnicę bujnych, błyszczących włosów - ajurwedyjskie sposoby na piękne włosy.
Poznaj tajemnicę bujnych, błyszczących włosów - ajurwedyjskie sposoby na piękne włosy. 0

W całej historii naszego świata piękne włosy były cenione prawie w każdej kulturze. Hinduski, które pielęgnują włosy ziołami oraz olejkami ziołowymi, słyną z pięknych, długich i niezwykle lśniących włosów. Nie da się ukryć, że włosy Hindusek są obiektem westchnień kobiet na całym świecie. Ich sekretem jest pielęgnacja według zasad ajurwedy. Jak sprawić, aby skóra głowy była dobrze odżywiona, a włosy piękne i silne? Ajurweda ma na to pytanie pewną odpowiedź – częściej masuj skórę głowy, a do pielęgnacji używaj ziołowych olejków i kosmetyków na bazie dobroczynnych ziół! 

czytaj całość »
Automasaż stóp - czuła troska o nasze zdrowie i samopoczucie
Automasaż stóp - czuła troska o nasze zdrowie i samopoczucie 0

Masaż stóp to terapia opierająca się na założeniu, że znajdujące się na nich receptory – punkty i strefy odruchowe – powiązane są z określonymi obszarami naszego ciała za pomocą sieci nerwów oraz systemów energetycznych. Stymulowanie tych punktów wpływa na poszczególne organy, pobudzając je do samoleczenia a nadanie stopom odrobiny delikatnej, troskliwej opieki może nawet przenieść nas w sferę przyjemności. Stopy są jedną z najbardziej zmysłowych i wrażliwych części ciała, dlatego stosowanie tak zwanego "dotyku miłości" w kierunku naszych stóp może być nie tylko uzdrawiające ale również cudownie relaksujące, energetyzujące i stymulujące.

czytaj całość »
Na zdrowie! Mięta pieprzowa i jej niezwykłe właściwości
Na zdrowie! Mięta pieprzowa i jej niezwykłe właściwości 0

Mięta pieprzowa to wieloletnia roślina, która wytwarza liście o ostrym miętowym smaku i aromacie. Podczas gdy mięta była używana w celach zdrowotnych od tysięcy lat w starożytnej Grecji, Rzymie i Egipcie; Liść mięty pieprzowej zyskał uznanie jako odrębne zioło dopiero w XVIII wieku. Obecnie wykorzystanie mięty pieprzowej ma niezliczone zastosowania, stosuje się ją w celach zdrowotnych, wspomagając leczenie dolegliwości układu pokarmowego, zwłaszcza bólu brzucha i braku łaknienia, w łagodzeniu objawów migreny czy zmian skórnych, powstałych w przebiegu ospy czy opryszczki. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl