Pogłaszcz swój stres i pokochaj serię DE STRESS. Ajurwedyjskie sposoby na stres
Pogłaszcz swój stres i pokochaj serię DE STRESS. Ajurwedyjskie sposoby na stres 0

          Emocje, naprawdę warto je zauważać i umieć wyrażać jak się czujemy. Doświadczanie wszystkich, różnorodnych odczuć jest w porządku, a my możemy się nauczyć dokonywać bezpiecznych wyborów, wówczas gdy, jesteśmy pod wpływem danych emocji. Nasze uczucia przychodzą i odchodzą, ciągle się zmieniają - możemy mieć więcej niż jedno w tym samym czasie. Kiedy zauważamy swoje emocje, one przestają nad nami panować. To my przejmujemy kontrolę nad nimi. Im częściej ćwiczymy bezpieczne sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami, nawet naprawdę silnymi, tym sprawniej możemy je później zrozumieć i wyciszyć, dzięki temu stajemy się lepsi dla siebie i innych. W ajurwedzie bardzo ważna jest akceptacja siebie, swojego ciała i swoich emocji. Kiedy dopuszczamy w niekontrolowany sposób do głosu negatywne emocje, nasz stres staje się na tyle silny, że przestajemy radzić sobie w różnych sytuacjach problemowych. Ajurwedyjski sposób myślenia zakłada, że życie w zgodzie ze sobą i otaczającym światem przynosi radość i spokój. 

czytaj całość »
Jak pielęgnować skórę trądzikową - ajurwedyjska terapia no acne z neem.
Trądzik to nie wyrok! Zastosuj ajurwedyjską terapie z neem 0

     Istnieje wiele przewlekłych schorzeń skórnych, jednak do najtrudniejszych w leczeniu zaliczamy trądzik u dorosłych. Na przypadłość tą zapada 80 % populacji. Trądzik nie musi być skazą na całe życie, dlatego tylko i wyłącznie odpowiednie leczenie i pielęgnacja skóry problematycznej mogą przywrócić choremu komfort psychiczny i umożliwić powrót do “normalnego” funkcjonowania w społeczeństwie.

czytaj całość »
Rocznica otwarcia pierwszego butiku stacjonarnego SPA Ceylon w Polsce!
Rocznica otwarcia pierwszego butiku stacjonarnego SPA Ceylon w Polsce! 0

Dzisiaj celebrujemy rok od otwarcia pierwszego butiku stacjonarnego SPA Ceylon w Polsce i tymczasem pragniemy dzielimy się z Tobą naszymi inicjatywami i celami, jednocześnie dziękując, że jesteś ich częścią. 

SPA Ceylon nieustannie zaangażowane jest w dobro naszej Planety i wszystkich jej mieszkańców. Wierzymy, że wszyscy mamy do odegrania rolę w edukacji o zrównoważonym rozwoju i wsparciu różnorodności biologicznej a ponieważ ponad milion gatunków jest zagrożonych wyginięciem, nigdy nie było ważniejszego czasu na skupienie się na trosce o naszą Planetę tak jak teraz. 

czytaj całość »
Bądź dobra dla siebie - 4 rytuały samoopieki dla naturalnego blasku i piękna.
Bądź dobra dla siebie - 4 rytuały samoopieki dla naturalnego blasku i piękna. 0

Każdego ranka w Indiach i poza nimi ludzie modlą się do olśniewającej bogini Lakszmi. Ozdobiona bogatym czerwonym jedwabnym sari z obfitymi złotymi zdobieniami i pełną głową lśniących, długich ciemnych włosów, świecąca skóra Lakshmi Devi, pełna twarz i głębokie magnetyczne oczy sygnalizują jej nieodparty urok. 

Cały blask Lakshmi powstaje z dynamicznej relacji między wewnętrzną i zewnętrzną Boskością, którą promieniuje. Dwie z czterech miękkich, pulchnych dłoni Lakshmi trzymają wspaniałe, mięsiste różowe lotosy - te rzadkie, święte kwiaty, które rosną w wodzie w kierunku słońca, oferując swój bujny blask i niebiański zapach. Jej pozostałe ręce rozdają niekończący się strumień złotych monet i błogosławieństw. Ufna w wszechobecną obfitość, Lakshmi ma wiele do zaoferowania - i przypomina nam, że bogactwo, piękno i płodność są zawsze dostępne dla nas dzięki energetycznej obfitości życia.

 

czytaj całość »
Ajurwedyjski przewodnik uważności na Święta i Nowy Rok.
Ajurwedyjski przewodnik uważności na Święta i Nowy Rok. 0

Okres świąteczny to wyjątkowy, pełen radości czas na kole roku, który zwykle dodatkowo zwiększa uczucie stresu i napięcia w naszym wewnętrznym, fizycznym krajobrazie. Nauka o życiu Ajurweda uważa, że napięcie w ciele jest jakością doszy Vata, archetypu mobilności, suchości, szorstkości i zimna, który rządzi jesienią i wczesną zimą, oraz układem krążenia i całym umysłem.

 

Niezależnie od tego, czy kierujemy się zasadami proponowanymi przez naukę ajurwedy, warto zrozumieć, że cechy każdej pory roku ujawniają się również w naszych ciałach. Nagie gałęzie drzew, rześkie i lżejsze powietrze, umysł, który staje się mniej uziemiony, może nawet trochę szalony - gdyż w rzeczywistości ma mniej godzin światła każdego dnia. Pędząc przez listopad i grudzień skracających się dni, goniąc krótkie godziny światła by dotrzeć do momentu Nowego Roku - ostatniej usprawiedliwionej rozpusty. I jak wielu maratończyków, ostatecznie przeciskając się przez usianą konfetti linię mety… w… PEŁNĄ ZIMĘ.

 

czytaj całość »
Ashwagandha - Magiczna roślina z dalekich Indii
Ashwagandha - Magiczna roślina z dalekich Indii 0

Ashwagandha to wiecznie zielony krzew, który rośnie w Indiach, na Bliskim Wschodzie i w niektórych częściach Afryki. Od wielu lat jej korzyści są absolutną podstawą starożytnej medycyny indyjskiej - ajurwedy. Stosowana była już niedługo po wynalezieniu pisma - około 3000 lat temu, gdzie miała szerokie zastosowanie w postaci zwiększenia koncentracji czy poziomu energii, a także łagodzenia stresu.

 

 

czytaj całość »
Cudowne drzewo - Moringa.
Cudowne drzewo - Moringa. 1

Moringa nazywana „drzewem długowieczności” pochodzi z północno-zachodnich Indii i Pakistanu. W Polsce zaledwie od niedawna nabiera popularności i jest coraz chętniej wykorzystywana w profilaktyce naturalnej a w medycynie starożytnej znajduje swoje zastosowanie od ponad 4 000 lat. Ze względu na ponad 90 składników odżywczych, w tym 40 silnych przeciwutleniaczy i  8 niezbędnych aminokwasów, bogactwo flawonoidów i doskonałe źródło białka, witamin, minerałów, beta-karotenu i związków fenolowych w 2014 r. została uznana za jedną ze 100 najzdrowszych produktów przez Magazyn “EarSmarter”.

 

czytaj całość »
Pielęgnacyjna rutyna dla tłustej skóry według SPA Ceylon.
Pielęgnacyjna rutyna dla tłustej skóry według SPA Ceylon. 0

Czy Twoim problemem jest tłusta skóra? Problemy pielęgnacyjne skóry od tłustej po przesuszoną to idealne miejsce na rozwój trądziku. Duża część z nas przechodzi ten etap w ciągu swojego życia. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie zidentyfikować przyczyny powyższej choroby skóry, możemy również nie być w stanie rozwiązać problemu czy dotrzeć do jego źródła. W Spa Ceylon staramy się tworzyć formuły, które wychodzą naprzeciw potrzebom skóry oraz w naturalny sposób docierają do źródła jej problemu.

 

czytaj całość »
Drzewo Neem inaczej Miodla Indyjska czyli oleisty złoty gral
Drzewo Neem inaczej Miodla Indyjska czyli oleisty złoty gral 0

Pozyskiwany z owoców miodli indyjskiej olej stanowi jeden z klasyków hinduskiej pielęgnacji. Roślina ta jest uznawana w Ajurwedzie za zioło zdolne do leczenia wszelkich chorób. Według nauk Ajurwedy neem jest popularnym ziołem leczniczym będącym częścią tradycyjnych lekarstw sprzed prawie 5000 lat. Drzewo neem, znane również jako Azadirachta Indica w języku angielskim lub „Neemba” w sanskrycie. O ile cudowne właściwości neem nie znalazły jeszcze naukowego potwierdzenia, o tyle prawdą jest, że to azjatyckie drzewo od korzeni aż po końce gałęzi stanowi popularny surowiec leczniczy. Pozyskiwany z jego owoców olej to niezbędnik w naturalnej pielęgnacji cery dojrzałej, skłonnej do trądziku, a także delikatnych, wysoko-porowatych włosów. Potrafi on nawet złagodzić objawy atopowego zapalenia skóry. To jednak jeszcze nie wszystkie jego właściwości. Jakie jeszcze właściwości niesie ze sobą ta niezwykła roślina? 

czytaj całość »
Jesienna Dinacharya: Ajurwedyjska rutyna na jesień
Jesienna Dinacharya: Ajurwedyjska rutyna na jesień 0

Powoli nadchodzi piękna, kolorowa jesień a wraz z nią zmiana w otaczającym środowisku. Każda pora roku następuje wraz z procesem dla naszego ciała, naszej dynamiki i naszego umysłu. Warto przyglądać się tym procesom aby uważnie dostosować się do następującego czasu z czułą troską o swoje zdrowie i samopoczucie. Rzućmy okiem na to, co Ajurweda zaleca jako codzienną rutynę na nadchodzący, jesienny sezon.

czytaj całość »
100 naturalnych ajrwedyjskich porad kosmetycznych: pielęgnacja skóry, włosów oraz całego ciała i otaczającej go energii
100 naturalnych ajrwedyjskich porad kosmetycznych: pielęgnacja skóry, włosów oraz całego ciała i otaczającej go energii 0

W tym artykule przedstawiamy 100 naturalnych oraz tradycyjnych ajurwedyjskich wskazówek dotyczących urody, które można wykorzystać do wzbogacenia praktyki samoopieki a także by wprowadzić dodatkowe piękno do codziennych i sezonowych czynności.

 

Ajurweda - nauka o życiu - zwana również sztuką życia. Jedną z jej wielu zalet jest jej zdolność do wydobywania wrodzonego piękna, a także podkreślania uzdrawiającego potencjału piękna w ciele, w życiu, całym otoczeniu i istnieniu Świata.

czytaj całość »
Ylang-ylang kwiat wszystkich kwiatów
Ylang-ylang kwiat wszystkich kwiatów 0

Ylang-Ylang, inaczej Jagodlin wonny (Cananga odorata), nazywany „kwiatem wszystkich kwiatów”, to drzewo pochodzące z Madagaskaru, które bardzo szybko rozprzestrzeniło się w Indiach, na Jawie, Filipinach, Ameryce Środkowej i północnej Ameryce Południowej. Jego esencja pozyskiwana z kwiatu znajduje swoje zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym i kosmetycznym, ze względu na swój bardzo słodki i przyjemny zapach. 

 

czytaj całość »
Nidra: 6 rodzajów snu oraz sposoby na lepszy sen
Nidra: 6 rodzajów snu oraz sposoby na lepszy sen 1

Sen to naturalnie występujący stan umysłu i ciała, który jest ważnym procesem biologicznym oraz wymogiem dla organizmu, podobnie jak pożywienie, woda i powietrze. Podczas snu nasz organizm regeneruje się po wyczerpaniu, które występuje w ciągu całego dnia. W trakcie snu nasze ciało wchodzi w stan anaboliczny - konstruktywny mechanizm, który przywraca podstawowe funkcje organizmu, takie jak na przykład odporność. Wraz z układem nerwowym, układ kostny i układ mięśniowy również regenerują się w czasie snu, co powoduje, że sen jest niezbędny do przeżycia. 

czytaj całość »
Magiczne właściwości olejku z drzewa herbacianego
Magiczne właściwości olejku z drzewa herbacianego 0

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego historią sięga czasów tubylczych jeszcze w Australii. Aborygeni od tysiącleci wykorzystywali zdrowotne właściwości drzewa herbacianego “Melaleuca Alternifolia”. Oprócz wykorzystania doustnego, które łagodził stany zapalne gardła i przeziębienia, stosowali liście na rany oraz różne schorzenia skóry.

czytaj całość »
Piękne usta przez cały rok
Piękne usta przez cały rok 0

Wraz ze zmianami pór roku zmniejsza się wilgoć w powietrzu, co powoduje, że nasza skóra musi adaptować się do nowych warunków, wymagając dodatkowej opieki i troski. Nasze usta mają cieńszą warstwę skóry w porównaniu z resztą ciała i łatwiej tracą wilgoć. Dlatego naturalne i ajurwedyczne produkty do pielęgnacji ust skupiają swoją uwagę na to by dostarczyć tej części ciała możliwie jak najlepsze odżywienie uwzględniając jej potrzeby na każdy sezon i towarzyszące mu warunki. 

czytaj całość »
Szczypta zdrowia: cynamon
Szczypta zdrowia: cynamon 0

Cynamon jest najstarszą przyprawą otrzymywaną z kory cynamonowca (Cinnamomum) z rodziny wawrzynowatych. Ma słodki smak i przyjemny korzenny zapach. W starożytności uważany był za pokarm bogów ze względu na swój „boski kolor”. Obecnie na Malajach i w Indonezji nazywany jest „słodkim drzewem”.  W starożytności cynamon był cenniejszy niż złoto, ze względu na swój cudowny aromat wypełniający pomieszczenia oraz dzięki dobroczynnym olejkiem znajdującym się w jego korze. 

czytaj całość »
Ajurwedyjskie sposoby na zadbane stopy
Ajurwedyjskie sposoby na zadbane stopy 0

Twoje stopy niosą Cię przez całe życie. Dlatego dbanie o stopy jest niezwykle ważne i jednocześnie często zaniedbywane. Według Vagbhaty, autora klasycznego ajurwedyjskiego tekstu Ashtanga Hridayam, ludzkie ciało jest drzewem do góry nogami, którego korzenie znajdują się u góry, a gałęzie są skierowane w dół. Stopy, więc są gałęziami, które utrzymują nas w kontakcie z naturą i ziemią Matką.

 

Stopy są ważnym Karmendriyą, czyli organem działania, a ich związek ze zdrowiem oczu jest szczegółowo opisany w Ashtanga Hridayam, jednym z głównych źródeł wiedzy o nauce życia -Ajurwedzie. To pokazuje, że należy dbać o swoje stopy, ponieważ stopy nie tylko niosą nas przez życie ale również mają korzyści dla układu nerwowego i całego ciała.

czytaj całość »
Ajurweda w codziennej pielęgnacji skóry. Jak wykorzystać mądrość Wschodu?
Ajurweda w codziennej pielęgnacji skóry. Jak wykorzystać mądrość Wschodu? 0

Na zachodzie Ajurweda pozyskuje coraz większe zainteresowanie, dlatego też warto jest przyjrzeć się dokładnie w jaki sposób możemy wykorzystać tę pradawną “naukę o życiu”, rozwijaną od 5-ciu tysięcy lat, w naszej codziennej pielęgnacji skóry twarzy.

Na początek warto jest się przyjrzeć, która energia – zwana doszą – dominuje w naszym ciele, tak aby móc jak najlepiej dopasować pielęgnację do naszego typu skóry.  Ajurweda zaznacza cztery najważniejsze etapy pięknej i zdrowej cery, są nimi: oczyszczanie, tonizowanie, odżywianie i nawilżanie. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl