Trądzik to nie wyrok! Zastosuj ajurwedyjską terapie z neem

Trądzik to nie wyrok! Zastosuj ajurwedyjską terapie z neem

     Istnieje wiele przewlekłych schorzeń skórnych, jednak do najtrudniejszych w leczeniu zaliczamy trądzik u dorosłych. Na przypadłość tą zapada 80 % populacji. Trądzik nie musi być skazą na całe życie, dlatego tylko i wyłącznie odpowiednie leczenie i pielęgnacja skóry problematycznej mogą przywrócić choremu komfort psychiczny i umożliwić powrót do “normalnego” funkcjonowania w społeczeństwie. Trudno poradzić sobie ze złożonością tej choroby. Pewnych symptomów choroby nie można odwrócić jak np. blizny potrądzikowe. Ajurweda głosi jak bardzo ważna jest harmonia duszy i ciała, żyjąc w zgodzie ze sobą świadomość bólu w postaci piętna tej choroby prowadzić powinna do samoakceptacji, zrozumienia oraz pokochania siebie bez względu na przedstawiane przez portale społecznościowe trendy nieskazitelnej urody. Warto przytoczyć słowa Paulo Coelho: “Pociechą na tym świecie jest to, że nie ma cierpień, które nie mają końca. Ból znika i wtedy powraca radość życia. Wszystko się równoważy. Świat ten zasadza się na równowadze”.

     Trądzik jest więc nie tylko chorobą ciała, ale i duszy. U nieodpowiednio leczonych pacjentów pojawiają się: złe samopoczucie, zaburzenia depresyjne, stany lękowe etc. Nie można lekceważyć pierwszych objawów w postaci wykwitów, najlepiej skorzystać z porad profesjonalistów, lekarzy i konsultantów ajurwedy, którzy podzielą się swoją wiedzą i przygotują program naprawczy dopasowany do potrzeb skóry w oparciu o medycynę ajurwedyjską.

     Wymienić można kilka przyczyn powstawania trądziku. Po pierwsze czynniki genetyczne, jeśli ktoś z rodziny miał skłonność do stanów zapalnych skóry, wówczas istnieje duża szansa na przejęcie tego typu skłonności u nas. Kolejnym powodem aktywującym gruczoły łojowe do wyprysków jest stres, który napędza stany prozapalne. Następnie hormony androgenowe powodują zwiększoną produkcję łoju, dlatego w tym czasie skóra i włosy zaczynają się mocniej przetłuszczać. Niektóre leki sterydowe i psychotropowe sprzyjają rozwojowi ognisk zapalnych i zaskórników.

    Planując kurację antytrądzikową należy zacząć od procesu oczyszczania skóry, który jest bardzo ważny w przypadku skóry trądzikowej. Ciężkie kosmetyki zaostrzają przebieg choroby. SPA-CEYLON rekomenduje produkty lżejsze, nie zatykające porów - niekomedogenne.

     Podstawą zdrowej skóry jest prawidłowe oczyszczanie. Eksperci ajurwedy proponują Państwu: krem do mycia twarzy na bazie białej mięty pieprzowej. Zawarty w mięcie mentol nie tylko rozświetla zmęczoną skórę, ale także reguluje wydzielanie sebum, zwalcza oksydację i łagodzi stany zapalne, dzięki czemu zapobiega zatykaniu porów i rozwojowi trądziku. Olejek eteryczny z liści mięty ma właściwości antybakteryjne i odświeżające i dzięki temu ma korzystne działanie przeciwobrzękowe, łagodzi podrażnienia oraz ma właściwości ściągające i ochronne. Krem zawiera również olejek goździkowy, który działa zabójczo na bakterie beztlenowe, które mają wpływ na rozwój trądziku. Pacjentom po kuracjach lekami sterydowymi lub terapii antybiotyki zalecane jest optymalne nawilżenie skóry, aby odbudować płaszcz hydrolipidowy i uzupełnić niedobory witaminowe. Obecny w kremie miąższ aloesowy przenika przez skórę cztery razy szybciej niż woda, dlatego doskonale zmiękcza i regeneruje naskórek oraz zapobiega przesuszeniu skóry, dodatkowo rozjaśnia blizny i stymuluje syntezę kolagenu, dzięki czemu blizny potrądzikowe szybciej się goją. W kremie występuje również borówka czernica, które przyspiesza gojenie ran i zmian zapalnych dzięki zawartości organicznych kwasów owocowych wykazujących właściwości złuszczające. Borówki są skutecznym sposobem, aby uzyskać skórę wolną od trądziku, ponieważ są źródłem kwasu salicylowego.

     Jak mówi stare chińskie przysłowie: “zasadź w swoim sercu zielone drzewo, a może pojawi się śpiewający ptak”. Olej neem ma niezliczone zalety, zaś ajurweda i badania naukowe przekonują o kolejnych dobroczynnych właściwościach tej substancji. Inwestycja w siebie, to dobrodziejstwo na całe życie. W codziennej pielęgnacji skóry problematycznej warto zastosować matujący krem do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym, czyli krem z neem i drzewem herbacianym. Neem ,czyli miodla indyjska działa antyseptycznie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Olej neem jest bogaty w kwas oleinowy, zmiękcza i głęboko odżywia skórę po kuracjach antybiotykami. Warto wspomnieć, że osoby z cerą trądzikową mają niewiele kwasu linolowego w swoim sebum, dlatego istnieje potrzeba jak największego dostarczenia go do skóry. Najlepszym wyborem jest więc zastosowanie oleju z neem.

    W kremie z neem występuję również oczar wirginijski, który działa lekko ściągająco i zmniejsza widoczność porów, reguluje wydzielanie sebum. Zawiera delikatnie pachnący olejek eteryczny oraz taniny, które wykazują działanie bakteriostatyczne. Wiecznie zielone drzewo, nazywane drzewem herbacianym z herbatą nie ma nic wspólnego. Olejek eteryczny pozyskiwany z liści tego drzewa jest jednym z najwspanialszych i najskuteczniejszych naturalnych środków antyseptycznych, dobrze tolerowanym przez skórę. Leczy wypryski, owrzodzenia i drobne rany powstałe w wyniku zadrapania wykwitów trądzikowych. Niezależnie od tego, czy nasza skóra przeżywa poważny kryzys, czy jest tylko chwilowo osłabiona, na pewno nieestetyczne krosty znikną pod wpływem leczniczego olejku.

     W ostatnich latach na całym świecie ogromnie wzrosło zainteresowanie leczniczymi produktami pochodzenia naturalnego. Jak to mówią twój wygląd przemawia za Ciebie. Skorzystaj z porad kosmetyczno-zdrowotnych według zaleceń ajurwedy, dzięki którym nie będziesz przejmować się powiedzeniem - “jak Cię widzą, tak Cię piszą”. W chwilach zwątpienia zamykaj oczy i wyobrażaj sobie oderwanie od codzienności, “ładuj baterie” z dala od dnia codziennego. W tym celu korzystaj z wyobrażeń kolorów kojarzących Ci się z tymi pojęciami. Pozwól sobie na kilka minut rozluźnienia, a wrócisz do teraźniejszości z pozytywnym nastawieniem i tym samym pokonasz bariery choroby nie tylko dzięki kuracji neem, ale również dzięki dobrej energii, która przeniknie do ciała i uleczy twoją duszę. Warto pamiętać, że piękno przemija, a dobra aura pozwala nam kreować naszą rzeczywistość, czyli no acne z neem i pokochaj swój własny cień. Uroda to nie wszystko, pokochaj siebie takim jakim jesteś, z trądzikiem możesz normalnie funkcjonować i nie bać się o własne jutro. Jak głosi ajurweda jesteś “piękny”, “piękna”, a dana przypadłość czyni Cię wyjątkowym. Warto pamiętać, że ciało może czerpać energię nie tylko z jedzenia, lecz także z pokarmów energetycznych takich jak pozytywne myśli!

Powrót do blogu