Spa Ceylon - z miłością do olejków ziołowych!

Regularny samo-masaż (abhyanga) jest praktycznie synonimem ajurwedyjskiego stylu życia, szczególnie z wykorzystaniem olejków ziołowych, które posiadają szeroką gamę zastosowań, począwszy od zastosowań w pielęgnacji włosów, skóry ciała po ukojenie w stawach, rozluźnienie umysłu, spokojniejszy sen i wiele więcej.

 

Często kiedy zaczynamy transformacyjną praktykę samo-masażu i dowiadujemy się o olejkach ziołowych, zadajemy sobie pytanie, na co zwrócić uwagę przy zakupie oraz co czyni oleje ziołowe tak wyjątkowymi.

 

Odpowiedź? Chodzi o proces!

Tradycja ajurwedyjska przenosi produkcję olejków ziołowych na kolejny poziom, wlewając czas, energię i miłość na każdym etapie procesu, który zajmuje kilka dni. W Spa Ceylon szanujemy ten długi i zaangażowany proces, a nasza metoda przygotowywania olejków ziołowych jest wykonywana w sercu tradycji ajurwedyjskiej.

 

Czym jest olej ziołowy?

Stworzenie olejku ziołowego nie jest przypadkowym, losowym wyborem składników - to staranny dobór ziół w połączeniu z odpowiednimi olejami bazowymi do przygotowania idealnego gotowego roztworu, często o określonych i zamierzonych właściwościach leczniczych.

 

Ayurveda zdaje sobie sprawę, że wszystko ma swój własny nośnik energetyczny, a zrozumienie energetyki ziół i olejków oraz sposobu, w jaki będą się wzajemnie oddziaływać, jest kluczowe. Kiedy wybrana zostanie odpowiednia kombinacja składników, oddziałują one synergicznie, zwiększając moc i zalety olejku ziołowego.

 

Oleje są również uważane za anupany lub substancje nośnikowe, co oznacza, że gdy zostają nasycone właściwościami ziół, przenoszą te cechy głębiej w warstwy tkanek.  

 

Wytwarzanie olejków ziołowych

Tradycyjnie wytwarzanie olejków ziołowych może zająć kilka dni. Przygotowanie ziół, które ostatecznie trafiają do oleju, zajmuje trochę czasu. Zioła muszą być wybrane, gotowane, osuszane, dodawane do wody, gotowane, chłodzone przez noc i ponownie osuszane.

 

Gotowanie odbywa się na niskim ogniu, co wymaga ciągłego nadzoru. Podczas produkcji naszych olejów, starannie poświęcamy całą swoją uwagę procesowi nad powstającą mieszanką. Wierzymy, że ta staranna uwaga i poświęcenie dodaje energii końcowemu produktowi, a co powoduje, że oleje w Spa Ceylon są naprawdę wyjątkowe! 

 

Sanskryckie słowo oznaczające olej to sneha, co również tłumaczy się jako miłość. Ayurveda uważa olej za ostateczny nośnik miłości, a codzienna praktyka masażu z użyciem olejku jest jednym z najlepszych sposobów odżywiania i ukochiwania własnego ciała, umysłu i ducha. Pierwotni producenci olejów wiedzieli, że tworzą ważne nośniki dla miłości własnej, nic więc dziwnego, że poświęcali całą swoją uwagę i troskę temu procesowi.

 

Z miłości do tradycji

Oleje w Spa Ceylon są wytwarzane w ten sam sposób: kontynuujemy tradycję wytwarzania ajurwedyjskich olejków ziołowych z miłością, starannością, cierpliwością i głęboką pasją do życia.

Powrót do blogu