SAVE THE MAJESTIC CEYLON ELEPHANT - Inicjatywa na rzecz ochrony słoni

Słoń indyjski jest zagrożony wyginięciem w perspektywie długoterminowej z powodu utraty swojego naturalnego środowiska - z powodu mniejszych nieplanowanych upraw Chena, a także dużych projektów rolniczych i rozwojowych. Wynikający z tego konflikt człowiek-słoń na Sri Lance odbija się niestety negatywnie na populacji słoni, a także wpływa na źródła utrzymania rodzin mieszkających w sąsiedztwie tradycyjnych leśnych siedlisk tego majestatycznego zwierzęcia.

W ramach specjalnej inicjatywy, Spa Ceylon Luxury Ayurveda - rozpoczęło kampanię “Save the Majestic Ceylon Elephant” - która, ma na celu zwiększenie świadomości na temat trudnej sytuacji słonia indyjskiego, a także w celu finansowania projektów ochronnych tych zwierząt.

Spa Ceylon stworzyło ekskluzywną gamę produktów do kąpieli, ciała i do domu “Save The Majestic Ceylon Elephant” o aromacie leśnym - świeżej i orzeźwiającej mieszanki aromatycznych olejków eterycznych inspirowanych naturalnym środowiskiem leśnym słonia indyjskiego. Ta aromatyczna mieszanka “Forest Trail” jest wzbogacona olejkami eterycznymi z organicznej trawy cytrynowej, eukaliptusa i paczuli, które pomagają złagodzić stres; mięty, która orzeźwia umysł i zwiększa poczucie radości oraz drzewa cedrowego i kardamonu, które pomagają podnieść, odświeżyć i ożywić stan ducha. Cała formuła opiera się na ajurwedyjskiej recepturach, które działają kojąco, relaksująco po to aby uspokoić i harmonizować nasze ciało, umysł i duszę.

Gama produktów “Save the Majestic Ceylon Elephant” składa się z prawie 50 produktów, z czego w Polsce mamy już dostępne kremy do rąk, świece, kadzidła, zapachowe saszetki, pałeczki zapachowe, zestawy do spa domowego oraz olejki eteryczne dostępne na naszej stronie internetowej i sklepie stacjonarnym.

Jako społecznie sumienna marka Spa Ceylon z dumą przekazujemy 10% swoich obrotów ze sprzedaży linii “Save The Majestic Ceylon Elephant” na konkretne projekty ochrony słoni. Wspierane obecnie projekty obejmują wsparcie domu słoni Elephant Transit Home w Parku Narodowym Udawalawe. Wsparcie obejmuje zakup sprzętu do użytku przez opiekunów parku, takich jak ciągniki do przewozu żywności i wody, oraz poprzez nieustanną opiekę nad małymi słoniątkami, które w obecnych warunkach i zagrożeniach, nie są w stanie osiągnąć wieku dorosłego. Wspierany przez nasz projekt, daje opiekę i wsparcie małym słoniątkom, dopóki nie osiągną wystarczającego wieku i siły, aby powrócić na wolność. Dowiedz się więcej o tym wsparciu i pracy domu słoni Elephant Transit Home na stronie https://www.youtube.com/watch?v=ik06Q7181JE.

Spa Ceylon zaprasza osoby świadome społecznie i działaczy na rzecz dzikiej przyrody do przyłączenia się do kampanii “Save the Majestic Ceylon Elephant”, kupując produkty oznaczone słoniami oraz zachęca do wspierania inicjatywy, obserwując nasz fanpage na stronie www.facebook.com/spaceylonpl.

Dołącz do tej wyjątkowej kampanii i pomóż nam w ratowaniu tej majestatycznej istoty, z miłością i czułością do świata, życia i jego piękna!

Powrót do blogu