Rocznica otwarcia pierwszego butiku stacjonarnego SPA Ceylon w Polsce!

Dzisiaj celebrujemy rok od otwarcia pierwszego butiku stacjonarnego SPA Ceylon w Polsce i tymczasem pragniemy podzielić się z Tobą naszymi inicjatywami i celami, jednocześnie dziękując, że jesteś ich częścią. 

SPA Ceylon nieustannie zaangażowane jest w dobro naszej Planety i wszystkich jej mieszkańców. Wierzymy, że wszyscy mamy do odegrania rolę w edukacji o zrównoważonym rozwoju i wsparciu różnorodności biologicznej a ponieważ ponad milion gatunków jest zagrożonych wyginięciem, nigdy nie było ważniejszego czasu na skupienie się na trosce o naszą Planetę tak jak teraz. 

 

Programy, które wspieramy:

 • „The Fresh Aloe Program” - Wspólnotowe projekty wspierające zrównoważone pozyskiwanie drewna w celu ochrony wybrzeża i lasów na Sri Lance.
 • „Project Orange Elephant” - Inicjatywa mającą na celu złagodzenie konfliktu człowiek-słoń, poprzez sadzenie drzew pomarańczowych, za którymi nie przepadają słonie wokół przydomowych ogrodów na farmach. Drzewa pomarańczowe chronią uprawy i ryż, jednocześnie promując rozwiązania bez okrucieństwa i zapewniając rolnikom stały, bezpieczny dochód.
 • „SPA Ceylon Elephant Wellness Clinic” - To wiodące centrum medyczne na Sri Lance, znane z doświadczonego zespołu, spokojnej atmosfery i ukierunkowanych na dobro zwierząt lekarzy medycyny, którzy nieustannie dążą do zbudowania i utrzymania ochrony zdrowia słoni. 
 • „The Butterfly Project” - Inicjatywa na rzecz utworzenia rezerwatu motyli wypełnionego różnorodną roślinnością, które tworzy idealne środowisko do ochrony wielu gatunków motyli zagrożonych ze względu na zmiany klimatu. Obecnie w projekcie znajduje się 45 gatunków motyli i 1 rodzina endemiczna.
 • Wzmocnienie pozycji Kobiet - Projekt mający na celu pomoc kobietom, które pozostały bez wsparcia finansowego ze strony mężczyzny a tym samym bez możliwości zarobkowej, która na Sri Lance jest stałym problemem zapewniając im miejsce pracy oraz wsparcie w edukacji. 

 

Dodatkowo, w ramach z zrównoważonego rozwoju SPA Ceylon postawiło sobie następujące cele:

 • Dalsze zwiększenie recyklingu odpadów do 80% do roku 2022.
 • Dalsze ograniczanie wytwarzania odpadów i zużycia wody (na kg produkcji) o 20% do roku 2023. 
 • Dalsze zwiększanie wykorzystania energii odnawialnej do 75% do roku 2025.
 • Dalsze ograniczenie zużycia tworzyw sztucznych o 40% i odpadów z tworzyw sztucznych wytwarzanych w procesie produkcyjnym o 30% do roku 2025.
 • Zostanie firmą neutralną pod względem emisji CO2 do roku 2027.
 • Kontynuowanie współpracy z organizacjami w celu ochrony i zachowania oraz rehabilitacji dzikiej przyrody.

 

Nasze pasje i cele nieustannie przybierają większy zasięg. Czujemy, że to dla nas dopiero początek. Wciąż musimy się wiele nauczyć aby mieć więcej do zaoferowania. Od dzisiaj w naszym sklepie wprowadzamy inicjatywę „Recycling SPA Ceylon” - przynieś opakowanie po naszym produkcie, a my tchniemy w nie życie. Dodatkowo otrzymasz 10% zniżki na nowy produkt tej samej serii.  Oddając swoje opakowanie, wykonujesz mały gest, który ma znaczenie! Tą niezwykłą inicjatywą otwieramy drugi rok SPA Ceylon w Polsce. Dodatkowo z każdym zakupem naszych produktów przyczyniasz się do tego, że nasza podróż ku ekologii i ochronie przyrody staje się możliwa! Razem możemy działać na rzecz natury. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Powrót do blogu