Nasza filozofia

W Spa Ceylon jesteśmy silnie związani i zaangażowani w dobro naszej społeczności, kraju, planety i innych stworzeń. Trzymamy się tych zasad na każdym etapie naszej działalności i nigdzie nie jest to bardziej widoczne, niż w sposobie tworzenia naszych produktów.

Gwarantujemy, że nasze produkty:

  • Nie zawierają parabenów - Parabeny są powszechnie stosowane jako środki konserwujące i pojawiają się we wszystkim, od filtrów przeciwsłonecznych po pasty do zębów. Odkryto, że parabeny prawdopodobnie przyczyniają się do poważnych schorzeń medycznych. Choć nie ma na to jeszcze dowodów klinicznych, w Spa Ceylon postanowiliśmy ich nie stosować.

 

  • Nie zawierają parafiny - stosowana jako smar i emulgator, parafina stanowi podstawę wielu kremów do pielęgnacji skóry. Najważniejsze jest jednak to, że parafina pochodzi z procesu rafinacji ropy naftowej - jest jej końcowym produktem ubocznym. W związku z tym w Spa Ceylon nie stosujemy parafiny w naszych produktach.
  • Nie zawierają alkoholu - alkohol jest używany przez wielu producentów artykułów do pielęgnacji skóry, od środków czyszczących po środki nawilżające. Alkohol etylowy lub etanol i alkohol izopropylowy są włączone ze względu na ich skuteczność jako konserwantów i rozpuszczalników. Efekty uboczne , takie jak suchość, która pozwala innym składnikom przenikać przez skórę. Dzięki naszym produktom możesz mieć pewność, że nie odczujesz takich konsekwencji.
  • Nie są testowane na zwierzętach, są zatem w 100% wegetariańskie - Spa Ceylon nigdy nie testowało i nigdy nie przetestuje swoich produktów na zwierzętach. Wierzymy, że zwierzęta przynależą do naturalnego środowiska, a nie do laboratorium. Żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Wszystko, co dostarczamy, jest w 100% naturalne i wolne od okrucieństwa.

Promujemy zrównoważone zbiory i wspieramy wspólnotowy sprawiedliwy handel - zrównoważone zbiory to forma rolnictwa, która wykorzystuje zasoby w sposób, który nie powoduje ich wyczerpania lub trwałego uszkodzenia. Sprawiedliwy handel oznacza, że pomagamy rozwijać zrównoważone przedsiębiorstwa, które mają pozytywny wpływ na otaczające społeczności. Oznacza to również, że wszelkie produkty, które otrzymujemy z tych gospodarstw, są dobrze i uczciwie opłacane. Nasz projekt Aloe Vera w Kalpitiya jest doskonałym przykładem sprawiedliwego handlu w praktyce.

Powrót do blogu